TUDENGIMAJA
PDF
Tudengimaja on koduks mitmetele organisatsioonidele

Tallinna Tudengimajas on leidnud oma kodu mitmed tudengiorganisatsioonid.

Täpsemalt nende kohta saad leida infot järgnevatelt linkidelt:

Igal majas oleval organisatsioonil on oma kontor, mille igakuine rendihind on 0€. Meie organisatsioonidel tuleb tasuda üksnes kommunaal- ja haldusarveid.

Majas pesitsevad organisatsioonid saavad kasutada Tudengimaja, et ellu viia enda eesmärke ja kaasata liikmeid. All olevas videos on lühidalt näha, et kuidas kasutab Tudengimaja ESN Tallinn. 

PDF
Tudengimaja ajalugu

Foto: Olev Kõll (1983)Tudengimaja on pika ajalooga ja suure hingega maja, mis tõenäoliselt ehitati 15. sajandil suurelamuhoonena. Samuti on teada, et keskajal oli Tallinna Tudengimaja linna „Schriverie“ ehk kirjakamber ehk kantselei, mille all veinikelder.

Nii 18. sajandil kui ka 19. sajandil ehitati maja ümber. Siseplaneeringut muudeti 1979. aastal (arhitekt R. Laur), mil hoone kohandati ümber "Eesti Reklaamfilmi" ametiruumideks.

Tallinna Tudengimaja on ehitismälestisena arvele võetud 15.04.1997. Meie maja arhitektuurimälestise passiga saab tutvuda SIIN.

13. juunil 2007. aastal andis Tallinna Kesklinnavalitsus kümneks aastaks hoone hallata ja kasutada MTÜ Tallinna Üliõpilaskondade Ümarlauale.
Praegu on Tudengimaja pesaks ligi 200 tudengile ja 7 tudengiorganisatsioonile. Lisaks neile külastavad iga kuiselt meie maja mitmed noorte- kui ka tudengiorganisatsioonid. Meie majas toimub alati midagi!

Foto tegi Olev Kõll 1983. aastal (allikas).