Korp! Sororitas Estoniae
PDF
se

Tutvustus:

Korporatsioon Sororitas Estoniae on naisüliõpilastele suunatud noorim akadeemiline korporatsioon, mille asutamiskuupäevaks on 16. veebruar 2011. See on ainus naiskorporatsioon, mis tegutseb nii Tallinnas kui Tartus. Korporatsioon Sororitas Estoniae kasvatab laia silmaringiga, kombekaid ja aktiivseid tänapäeva ühiskonnas

silmapaistvaid tütarlapsi.


Korp! Sororitas Estoniae’s väärtustatakse haridust ja püüdu selle omandamisel, tegutsetakse eesti keele ja kultuuri säilitamise nimel. Põhimõtteks on kasvatada tublisid Eesti naisi, kes oleksid võimelised vajadusel kaitsma Eesti riigi vabadust. Korporatsioon toetab oma liikmete sportlikkust ja tervislikke eluviise.

Korporatsiooni värvideks on valge, mis seisab teadmisjanu eest - iga estonica harib ennast kõigis eluvaldkondades;  karmiinroosa, mis sümboliseerib naiselikku meelt ning must, mis tähendab kindlameelsust.  Korp! Sororitas Estoniae lipukirjaks on “Teadmised on ilu”.

Iga nädal toimuvad liikmete koosolekud, rebasetunnid, laulutunnid ja tantsutunnid. Estonicad võtavad meeleldi osa ka kõikvõimalikest akadeemiliste organisatsioonide ühisüritustest.

Kontaktid:

 
Senior: ksv! Airika Troost; airikat@gmail.com
Vanadaam: ksv! Marta Vihtre; marta.vihtre@gmail.com